PiparkoogiMaania fotovõistlus 2014

PiparkoogiMaania fotovõistlus on taas alanud. Selle aasta fotovõistluse teema on “Mänguasjamuuseum”. Ootame fotosid piparkoogist mänguasjadest - neist millega lapsepõlves mängisid või millest unistasid. Mänguasjad võivad olla minevikust, olevikust või tulevikust.

Ootame fotosid Sinu imelisest piparkoogist Facebooki PiparkoogiMaania fotovõistluse lehele. Lisa pildi juurde autori(te) ja töö nimi. Lastel ja noortel ka vanus ja kool, sest neile on eraldi preemiad.

Võistlus toimub 9.detsember 2014 - 5. jaanuar 2015. Žürii valitud võitjad kuulutame välja 6. jaanuaril 2015 PiparkoogiMaania Facebooki lehel ja siin kodulehel. Preemia saab ka publiku lemmik ehk enim Like saanud piparkoogitöö. Publikulemmiku hääletamine lõppeb ja võitja selgub samuti 5. jaanuari õhtul.

Peaauhindadeks on vinged Canoni fotokad Canonilt Ja Overall Eestilt. Lisaks on meie toetajad välja pannud hulgaliselt muid toredaid auhindu. Auhinnad anname võitjatele pidulikult üle PiparkoogiMaania näitusel Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas 8. jaanuaril 2014 kell 17.00.

Soovime kõigile osalejatele mängulusti ja lennukaid ideid piparkookide pildistamisel! Ja nagu ikka - kui piparkook hästi välja ei tule, siis laske sellel hea maitsta!

 

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2013

2013 fotovõistluse teema oli “Kunstiajalugu”. Inspiratsiooniks on kunstimaailma säravamad tähed läbi aegade - maalid, skulptuurid, ehitised ja hooned. Võistlus toimus kahes kategoorias: koolilapsed ja täiskasvanud.

Peaauhindadeks on vinged Canoni fotokad Canonilt Ja Overall Eestilt. Lisaks on meie toetajad välja pannud hulgaliselt muid toredaid auhindu. Auhinnad anname võitjatele pidulikult üle PiparkoogiMaania näitusel Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas 8. jaanuaril 2014 kell 17.00.

Kõiki konkursile laekunud fotosid saab näha PiparkoogiMaania fotovõistluse facebooki lehel.
Täname kõiki osalejaid ja kohtumiseni järgmisel aastal.

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2012

2012 fotovõistluse teema oli “PiparkoogiOlümpia”. PiparkoogiOlümpial on kõik lubatud - senitundmatud spordialad - oravate suusahüpped, jõuluvanade allveeujumine jne. Samuti kerkivad igaks korralikuks Olümpiaks uued spordirajatised - staadionid, purjespordikeskused, hotellid. Pane oma fantaasia tööle ja võida esikoht PiparkoogiOlümpial!
Peale pikki vaidlusi oleme välja valinud võitjad. Kuna võistlus oli erakordselt tasavägine, siis jaotusid žürii hääled paljude osalejate vahel. Seepärast jäid esikolmikust välja mitmed kõrgeid hindeid saanud tööd - neid tahame esile tõsta äramärgitud töödena. Peaauhindadeks on vinged Canoni fotokad Canonilt Ja Overall Eesti As-lt. Võidutööd on siin, kõiki fotosid näed meie facebooki lehelt.

 

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2011

2011 aasta konkursi teema oli “Ajamasin”. Fototvõistlusele ootasime fantaasiarohkeid piparkoogitöid, mis kujutavad seda, mida ajamasinaga rännates näha võib. Facebookis toimunud konkursile laekus 199 fotot. Nagu alati, pidas žürii maha mitu tulist vaidlust, et parimad välja selgitada. Auhindadeks olid Canoni fotokad, Overalli ja Hagari kinkekaardid jpm. Täname kõiki osalejaid, toetajaid ja kohtumiseni 2012 aasta võistlusel. Võidutööd on siin, autori nägemiseks kliki pildil:

 

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2010

2011 aasta konkursi teema oli “Võlupood”. Konkursile esitati 259 vaimustavat piparkoogitööd. Selleaastase konkursi parimad valisid välja PiparkoogiMaania korraldajad Mari-Liis Laanemaa ja Pelle Kalmo, keraamik Kaharina Aus ja arhitekt Jaak-Adam Looveer. Töid hindasime kolmes vanusegrupis: 0-10 aastat; 11-17 aastat; 18-100 aastat. Võidutööd on siin, autori nägemiseks kliki pildil.
Kõiki konkursile esitatud fotosid saab vaadata Nagi konkursilehel link.

 

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2009

Täname kõiki osalejaid - võistlus kujunes väga tihedaks ja põnevaid töid oli palju. Konkursile esitati 134 fotot. Žüriiis olid keraamik Kaharina Aus, arhitekt Jaak-Adam Looveer, kujunduskunstnik Hedi Roots, sisearhitekt Kirsti Laanemaa, insener Kaspar Raats, fotograaf Pelle Kalmo, kunstnik Mari-Liis Laanemaa ja 5. klassi koolipoiss Meel Paliale. Auhinnad panid välja meie toetajad Overall, Hagar, Meira, Dansukker, David Rio ning Kodu ja Aed. Peapreemiaks on fotoaparaat Canon PowerShot A570IS. Konkursile esitatud töid sab näha siit.
Peaauhind läks Valeria Kirejenkole. Žüriile meeldis materjali ehk piparkoogitaina uudne kasutus ja loov lähenemine. Meie lemmikuteks olid üldiselt piparkoogid, kus ei liialdatud glasuuriga ja lõpptulemus oli stiilne. Kuigi tegemist oli fotovõistlusega, oli hindamisel põhirõhk siiski piparkoogi välimusel. Alljärgnevalt meie valikud:

 

Piparkoogimaania 2014